Stezka nad vinohrady

Stezka nad vinohrady je rozhledna východně od obce Kobylí ve výšce 334 m n. m. na kopci Kobylí vrch, který místní nazývají Homole. Vede k ní naučná stezka Kobylí. 

Větrný mlýn Vrbice

Dřevěný větrný mlýn nedaleko hřbitova je replikou původních vrbických mlýnů stávajících v obci. Mlýn vysoký 5 metrů nikdy nebyl a nebude funkční. 

Přírodní památka Výchoz

Odkryv lignitové sloje (viditelné v dolní části) a nadložních vrstev písku, stáří mladší třetihory a čtvrtohory. Těžba lignitu a písku zde probíhala pravděpodobně v 19. století a počátkem 20. století. Výchoz leží na břehu bývalého Čejčského jezera. 

Rozhledna Kraví hora

Rozhledna je veřejnosti volně přístupná od jara 2006. Z vyhlídkového ochozu ve výšce 12 m nad zemí je krásný pohled na okolní vinice, vodní nádrž Nové Mlýny nebo siluetu Pálavských vrchů.  

Zoo Hodonín

Zoo Hodonín v současnosti chová 800 kusů našich i exotických zvířat ve 230 druzích.

Baťův kanál (Morava)

Baťův kanál neboli Průplav Otrokovice-Rohatec je historická vodní cesta vybudovaná v letech 1934-1938 v délce 52 km, která spojovala Otrokovice s Rohatcem.

Lednicko-valtický areál

Rozsáhlý areál, přestavěný knížaty z Lichtenštejnu v jeden velký park, představuje svou rozlohou světově ojedinělou raritu. Nachází se zde velké množství drobných staveb barokní architektury, zámečky v romantickém stylu, rybníčky, parky. Mezi nejznámější památky patří zámek Lednice.